Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zápisek prvý

23. 4. 2008

Bylo před hodinou ruského jazyka. Úkoly opsané a co tedy s přestávkou, kdy vám podlaha pod nohama duní kvůli dělníkům se sbíječkami, kteří pracují na rekonstrukci školy?

Něco se vždycky najde. Od čtení notoricky známých údajů na nástěnce až po plakáty o Ústavě ČR a Základní listině lidských práv a svobod, které si na skříň vylepili aktivní druháci.

Čtení právních listin nebývá nikdy moc záživné, ale ve studentském barevném provedení to docela jde, dokonce to přiměje člověka k zamyšlení.

Takže. Základní listina lidských práv a svobod, Hlava druhá, Oddíl první, Článek šestý, Věta třetí: Trest smrti se nepřipouští.

Aha. Tak v které pak demokratické zemi se dosud praktikuje trest smrti?

Každý desátý je popravený nevinně. Alarmující statistika. Spravedlnost nikdy nebude tak dokonalá, aby byl vždy popraven pravý viník.

Dnes jsou sice popravy humánější - injekce je bezbolestná, ale co když se někdo bojí injekcí? Ale pravda, ono to trauma bude sice doživotní, ale život už dlouho nepotrvá. Stále se však praktikuje poprava na elektrickém křesle, která je často dosti drastická a hlaně nefunkční.

Trest smrti by měl být zakázán všude.

Hlava druhá, Oddíl první, Článek sedmý, Věta druhá:

Nikdo nesmí být mučen ani podroben krutému, nelidskému nebo ponižujícímu zacházení nebo trestu.

Tak proto Američané dosud mohou používat ve svých věznicích donucovací praktiky, které odkoukali od středověkých mučitelů. Nebudu psát které, tohle si může každý zájemce najít, ale opravdu se mi to nezdá fér.

Američané kritizují lidská práva v Číně, - OK, já vím, že se tam porušují - ale sami mají oči plné třísek. Proč tedy nezačít u sebe?

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

trest smrti rulezz!!

(rice, 6. 8. 2009 15:53)

trest smrti je potřeba, jsem pro zavedení exekucí do České republiky:-)